Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Polska - Azerbejdżan. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Polska - Azerbejdżan. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Polskie siatkarki po czwartkowej wygranej w Apeldoorn z Niderlandami (3:1) zapewniły sobie awans do półfinału kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk. Jeśli w piątek wygrają dwa sety z Azerbejdżanem, zajmą pierwsze miejsce w grupie A. Transmisja meczu Polska - Azerbejdżan w Polsacie Sport.

Biało-Czerwone po dwóch zwycięstwach nad Bułgarią (3:1) i Niderlandami (3:1) są już w najlepszej czwórce imprezy, z której tylko zwycięzca uzyska przepustkę olimpijską. W piątek zagrają z Azerbejdżanem, który po dwóch porażkach stracił szansę na awans na igrzyska. Zdobycie jednego punktu, czyli wygranie dwóch setów pozwoli podopiecznym Jacka Nawrockiego zająć pierwsze miejsce w grupie.

 

Azerki to wciąż jedna z czołowych ekip Starego Kontynentu. W 2017 roku podczas mistrzostw Europy w Baku zajęły czwarte miejsce. Rok później wystąpiły też na mundialu w Japonii, lecz już bez powodzenia, plasując się na 15. pozycji. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy dotarły do 1/8 finału.

 

Z gry w reprezentacji zrezygnowała już Natalia Mammadowa, najwybitniejsza siatkarka w historii azerskiej siatkówki. Bez tej zawodniczki drużyna traci dużo na wartości. Gra w ataku opierała się niemal wyłącznie właśnie na Mammadowej i Polinie Rahimowej. W turnieju w Apeldoorn ciężar gry na swoje barki wzięła przyjmująca Jelizawieta Samadowa, która w pojedynkach z Niderlandami i Bułgarią była najskuteczniejszą zawodniczką swojego zespołu (w obu spotkaniach uzyskała 41 punktów).

 

Biało-Czerwone dwukrotnie zmierzyły się z Azerkami w Spale krótko przed turniejem. Zwyciężyły 5:0 i 3:1. - To najbardziej chimeryczny zespół w naszej grupie. Czasami potrafi zagrać bardzo dobry mecz, ale też mental tej drużyny pozwala czasami na rozegranie łatwego spotkania – ocenił rywala selekcjoner Nawrocki.

 

Szkoleniowiec nie ukrywa małych roszad w wyjściowym składzie na to spotkanie. - Myślę, że dużo do powiedzenia będzie miał też sztab medyczny - podkreślił.

 

Transmisja meczu Polska - Azerbejdżan w Polsacie Sport od godziny 20:00. Początek studia przedmeczowego od godz. 19:00.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie