Alpejski PŚ: Kranjec wygrał slalom gigant w Adelboden

Słoweniec Zan Kranjec wygrał slalom gigant Pucharu Świata w szwajcarskim Adelboden. To drugie zwycięstwo 27-letniego alpejczyka w tym cyklu. Drugie miejsce - najwyższe w karierze - zajął o dwa miesiące młodszy Chorwat Filip Zubcic. Polacy nie startowali.

Zawody miały nietypowy przebieg. Po pierwszym przejeździe na czele był Włoch Luca De Aliprandini, a 0,04 s straty miał jego rodak Giovanni Borsotti. Żaden z nich nigdy nie stał na podium PŚ.

W drugiej próbie De Aliprandini popełnił jednak błąd i nie ukończył, natomiast Borsotti miał dopiero 17. czas i ostatecznie został sklasyfikowany na 14. pozycji. Trzeci na półmetku Szwajcar Loic Meillard spadł jeszcze niżej - na 17. miejsce.

Kranjec, szósty po pierwszym przejeździe, miał łączny czas lepszy od Zubcica o 0,29 s. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Francuz Victor Muffat-Jeandet i Norweg Henrik Kristoffersen, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej - po 0,64 s straty do Słoweńca, który jest na razie najlepszy w slalomie gigancie w tym sezonie.

Wysokie, piąte miejsce zajął specjalizujący się w konkurencjach szybkościowych Aleksander Aamodt Kilde, który jest wiceliderem cyklu i ma tylko 12 punktów straty do Kristoffersena.