PŚ w snowboardzie: Kwiatkowski na podium w Scoul, Król ósma

Oskar Kwiatkowski zajął trzecie miejsce w slalomie gigancie równoległym snowboardowego Pucharu Świata w szwajcarskim Scoul. Zwyciężył Rosjanin Andriej Sobolew. Wśród kobiet najlepsza była Niemka Ramona Hofmeister, a Aleksandra Król uplasowała się na ósmej pozycji.

To drugie w karierze pucharowe podium Kwiatkowskiego. Przed blisko dwoma laty, w marcu 2018 roku, był drugi na tej samej trasie w Scoul, również w gigancie równoległym.

W 1/8 finału zawodnik AZS Zakopane pokonał Japończyka Shinnosuke Kamino, a w ćwierćfinale wygrał z Słoweńcem Timem Mastnakiem. W pojedynku półfinałowym uległ Austriakowi Benjaminowi Karlowi i wystąpił w małym finale. Trzeci miejsce zapewniło mu zwycięstwo nad Szwajcarem Dario Cavazielem.

W rywalizacji o pierwsze miejsce mistrz świata z 2015 roku Sobolew pokonał Karla.

Drugi z Polaków Michał Nowaczyk odpadła w kwalifikacjach, w których był 35.

Wśród kobiet w finale Hofmeister pokonała Rosjankę Sofię Nadirszynę, a trzecie miejsce zajęła inna rosyjska snowboardzistka Milena Bykowa.

Król w 1/8 finału wyeliminowała Słowenkę Glorię Kotnik, która upadła na trasie i nie ukończyła przejazdu, a w ćwierćfinale uległa Bykowej.

Weronika Biela i Aleksandra Michalik odpadły w kwalifikacjach, zajmując - odpowiednio - 25. i 26. miejsce.

W klasyfikacji PŚ w slalomie gigancie równoległym prowadzi Włoch Roland Fischnaller, a Kwiatkowski zajmuje ósme miejsce.

Zdecydowaną liderką tej konkurencji w gronie kobiet jest Hofmeister, która wygrała trzy dotychczas przeprowadzone zawody pucharowe. Król sklasyfikowana jest na 18. pozycji.