Niemiecka dziennikarka o Polkach: To naprawdę silna ekipa z wielką przyszłością

Inne

- W Niemczech możemy pomarzyć o takiej atmosferze na meczach siatkówki, jak w Polsce. Spotkania u was są jak festiwale - stwierdziła niemiecka dziennikarka Katharina Hosser w rozmowie z Marcinem Lepą przy okazji turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

Choć podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały z Turcją po tie-breaku i nie zagrają w Tokio, młode siatkarki zebrały pozytywne recenzje za swój występ.

 

- Reprezentacja Niemiec grała przeciwko Polsce podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Widzieliśmy, jak dobra jest to drużyna. Polki są wysokie, ale też bardzo szybkie w obronie. To naprawdę silna ekipa z wielką przyszłością - stwierdziła dziennikarka SPORT1.de.

 

Hosser była w Polsce przy okazji europejskiego czempionatu. Przyznała, że jest pod wrażeniem atmosfery na meczach siatkówki w naszym kraju.

 

- To była wielka impreza. W Niemczech możemy pomarzyć o takiej atmosferze na meczach siatkówki, jak w Polsce. Macie wspaniałych kibiców, spotkania u was są jak festiwale. Pamiętam starcie Niemców z Polską w Łodzi, wszystko było biało-czerwone. Wywalczyliście wówczas awans do Final Four rozgrywanego w Turcji. Fani mogą "ponieść" waszą drużynę do wygranej. Może właśnie tego zabrakło tym razem, bo gdy gracie u siebie, możecie pokonać każdego - oceniła Hosser.

Marcin Lepa, BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie