PŚ w saneczkarstwie: Taubitz zwyciężyła w Altenbergu

Reprezentantka gospodarzy Julia Taubitz triumfowała w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie w niemieckim Altenbergu. Polki nie startowały.

Drugie miejsce zajęła Rosjanka Tatiana Iwanowa, a trzecie Włoszka Andrea Voetter.

W czołówce były aż trzy rosyjskie zawodniczki: Jekaterina Katnikowa uplasowała się na czwartej pozycji, a Wiktoria Demczenko na szóstej.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Iwanowa 482 pkt, przed Taubitz 480 i Demczenko 332. W tym sezonie wygrywają tylko dwie pierwsze - obie odniosły po trzy zwycięstwa.

W sobotę w jedynkach najlepszy był mistrz olimpijski z Pjongczangu Austriak David Gleirscher, a Mateusz Sochowicz zajął 24. lokatę. W eliminacjach odpadł Kacper Tarnawski. W rywalizacji dwójek, bez Polaków, triumfowali Austriacy Thomas Steu i Lorenz Koller.