Set straconych szans... Polskie siatkarki miały pięć piłek meczowych w górze! (WIDEO)

Ten set na długo pozostanie w pamięci siatkarskich kibiców w Polsce, a także w pamięci samych zawodniczek. Czwarta partia meczu z Turcją mogła otworzyć podopiecznym trenera Jacka Nawrockiego drogę do finału europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk Tokio 2020. Niestety, Polki nie zdołały wykorzystać w końcówce aż pięciu piłek meczowych!

Pierwszy set padł łupem Polek (25:19), w drugim zdecydowanie lepsze okazały się Turczynki (18:25). Trzecia odsłona przyniosła dużo więcej emocji i zakończyła się zwycięstwem polskich siatkarek 25:23. To był jednak dopiero przedsmak tego, co kibice obu ekip przeżyli w czwartej partii. Siatkarki reprezentacji Turcji prowadziły 23:21, ale Polki odrobiły straty i pierwsze miały piłkę setową... Chwilę później rozpoczęła się niezwykle zacięta rywalizacja na przewagi:

24:23 – Meryem Boz zaatakowała w aut; trener reprezentacji Turcji sprawdzał dotknięcie siatki przez Polki, ale bez rezultatu; 1. piłka meczowa.
24:24 – Meryem Boz tym razem skutecznie, przedarła się przez polski blok.
25:24 – Skutecznie zaatakowała Malwina Smarzek-Godek; 2. piłka meczowa.
25:25 – Długa wymiana, obrony po obu stronach i zaskakujący plas Meryem Boz.
26:25 – Malwina Smarzek-Godek wybiła piłkę po bloku; 3. piłka meczowa.
26:26 – Znów niewykorzystane szanse Polek w ofensywie, piłkę w końcową linię posłała Meryem Boz, co potwierdziła weryfikacja.
26:27 – Eda Erdem popisała się skutecznym atakiem; 1. piłka setowa dla Turcji.
27:27 – Malwina Smarzek-Godek wypchnęła piłkę po bloku rywalek.
28:27 – Eda Erdem nie trafiła czysto w piłkę; 4. piłka meczowa.
28:28 – Turczynki w opałach, ledwo zdołały przebić piłkę, ale po chwili Natalia Mędrzyk nie zdołała przedrzeć się przez blok.
28:29 – Meryem Boz skutecznie; 2. piłka setowa dla Turcji.
29:29 – Malwina Smarzek-Godek zaatakowała w boczną linię, co potwierdziła weryfikacja wzięta przez arbitra.
30:29 – Hande Baladin zaatakowała w aut; 5. piłka meczowa.
30:30 – Hande Baladin skutecznie zaatakowała po prostej.
30:31 – Magdalena Stysiak z trudnej piłki zaatakowała w aut; 3. piłka setowa dla Turcji.
31:31 – Magdalena Stysiak przełamała dłonie blokujących rywalek.
31:32 – skuteczny atak Meryem Boz; 4. piłka setowa dla Turcji.
31:33 – Magdalena Stysiak zaatakowała bez bloku w aut; arbiter sprawdzał jeszcze dotknięcie bloku, którego nie było.

Polki miały w górze pięć piłek na skończenie meczu, niestety nie zdołały ich wykorzystać. W kilku sytuacjach zabrakło szczęścia, kilku ataków nie zdołała skończyć słabiej dysponowana Malwina Smarzek-Godek, kilka piłek niezwykle ofiarnie wybroniły rywalki. Turczynki złapały wiatr w żagle i w efekcie Polki przegrały również tie-breaka (11:15).

W finale siatkarki trenera Giovanniego Guidettiego zagrają z Niemkami, które pokonały w półfinale Niderlandy 3:0. Zwycięzca tego starcia zagra na igrzyskach w Tokio.

Końcówka czwartego seta meczu Polska – Turcja (2:3) w załączonym materiale wideo.