PŚ w skokach narciarskich: Zmiana w składzie reprezentacji Polski

Zimowe
PŚ w skokach narciarskich: Zmiana w składzie reprezentacji Polski
fot. PAP

Po niedzielnym konkursie w Predazzo, w którym Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce, a Kamil Stoch i Piotr Żyła ex aequo czwarte, trener reprezentacji Polski Michal Doleżal podał skład na kolejne zawody Pucharu Świata. Doszło w nim do jednej zmiany. W Titisee-Neustadt nie wystartuje Jakub Wolny, którego zastąpi Aleksander Zniszczoł.

Kubacki po raz szósty z rzędu wywalczył miejsce na podium, tuż za nim w niedziele uplasowali się Stoch i Żyła. Ta trójka ma obecnie niepodważalne miejsce w reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata. Nie można tego powiedzieć o pozostałych Polakach, którzy w tym sezonie rywalizują w tym cyklu. W sobotę i niedzielę kolejny raz zawiedli Stefan Hula, Maciej Kot oraz Jakub Wolny.

 

W pierwszym konkursie w w Predazzo Kot zajął miejsce pod koniec trzeciej dziesiątki, w niedzielę "w ogonie" grupy, która walczyła o punkty zawody zakończył Hula. Wolny oba konkursy zakończył na pierwszej serii. Właśnie tego skoczka zabraknie w najbliższy weekend w Titisee-Neustadt. W jego miejsce wystartuje Aleksander Zniszczoł, który zajął 4. i 11. miejsce w dwóch konkursach Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. Poinformował o tym Polski Związek Narciarski.

Wolny będzie trenować w Zakopanem ze Zbigniewem Klimowskim. Ma odbudować formę na zawody Pucharu Świata, które odbędą się na Wielkiej Krokwi w dniach 25-26 stycznia. Jednym z konkursów będzie "drużynówka", w której z pewnością wystartują nasze "asy", a czwartego zawodnika, który dotrzyma im kroku, na razie nie mamy.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze