Tottenham z pierwszym zimowym transferem

Piłka nożna
Tottenham z pierwszym zimowym transferem
fot. PAP

Jose Mourinho sprowadził do Tottenhamu pierwszego zawodnika za swojej kadencji. Nowym nabytkiem Kogutów jest Portugalczyk Gedson Fernandes, który został ściągnięty do północnego Londynu z Benfiki.

Fernandes dołączył do londyńskiego klubu na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2012 roku z opcją wykupu. Kwota, jaką Tottenham może zapłacić za Portugalczyka to 43 miliony funtów. W nowym klubie 21-latek będzie grał z numerem 30.

 

Reprezentant Portugalii urodził się w São Tomé e Principe - stolicy Wysp Świętego Tomasza i Książęcej w styczniu 1999 roku, ale w młodym wieku przeniósł się do Lizbony. Jest wychowankiem Benfiki, a w pierwszym zespole zadebiutował w 2018 roku. W poprzednim sezonie był już podstawowym graczem klubu z "czerwonej" części stolicy Portugalii.

 

W koszulce „Orłów” rozegrał do tej pory 59 meczów i zaliczył trzy trafienia oraz siedem asyst. Najczęściej występował na pozycji środkowego pomocnika, ale trener Benfiki Bruno Lage wystawiał go również na innych pozycjach w linii pomocy. Fernandes niedawno zadebiutował również w reprezentacji Portugalii, dla której do tej pory zagrał w dwóch spotkaniach.

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze