Kadrowiczki Nawrockiego wracają na ligowe parkiety. Sprawdź, kiedy grają

Siatkówka

Po przerwie reprezentacyjnej na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio, czas na powrót do ligowej rzeczywistości. Biało-Czerwone przygotowują się już do pierwszych spotkań w ligach włoskiej i polskiej. Sprawdź, kiedy i gdzie będzie można obserwować zmagania naszych siatkarek.

Jako pierwsze na boisku pojawią się siatkarki grające w Lidze Siatkówki Kobiet. Już w sobotę Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zmierzy się z Developresem SkyRes Rzeszów. Wśród podopiecznych Piotra Mateli wystąpią trzy reprezentantki, czyli Monika Fedusio, Monika Jagła i Anna Stencel.

 

Kilka godzin później, bo o 17, Grot Budowlani Łódź, z Marią Stenzel w składzie, na własnym parkiecie podejmie Wisłę Warszawa. Zespół z Warszawy nie wygrał jak dotąd ani jednego spotkania, więc łodzianki będą zdecydowanym faworytem.

 

O tej samej porze na boisko wybiegną ekipy #VolleyWrocław i Grupa Azoty Chemik Police. W szeregach czwartej ekipy poprzedniego sezonu będziemy mogli oglądać trzy kadrowiczki. Za rozegranie odpowiada w niej bowiem Marlena Kowalewska, przyjęciem trudni się Natalia Mędrzyk, a pozycję atakującej piastuje Martyna Łukasik.

 

W sobotę starcie 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet stoczą również Klaudia Alagierska i Aleksandra Wójcik z ŁKS Commerceconu Łódź. Ekipa Marka Solarewicza uda się do Piły, by tam zawalczyć o punkty z Eneą PTPS.

 

W niedzielę, punktualnie o godzinie 17, rozpocznie się wielkie święto dla fanów włoskiej siatkówki. W Italii rywalizuje potężna grupa reprezentantek. Nie dojdzie jednak do żadnego polskiego starcia.

 

Malwina Smarzek-Godek z Zanetti Bergamo podejmie na własnym parkiecie Saugellę Monza. Będzie to mecz drużyn sąsiadujących w środkowej części ligowej tabeli. Pozostałe Biało-Czerwone w swoich rywalizacjach nie powinny mieć problemów. Imoco Volley Conegliano zagra z Lardini Filottrano, które zajmuje dopiero 12. miejsce w tabeli Serie A. Podobnie będzie w przypadku Magdaleny Stysiak i Agnieszki Kąkolewskiej, które zagrają z 11. ekipą zestawienia Bosca S.Bernardo Cuneo.

 

Teoretycznie trudniejsze zadanie przed ekipą Igor Gogronzola Novara Zuzanny Góreckiej, która zmierzy się z Bancą Valsabbiną Millenium Brescia. Polka od początku sezonu nie dostaje zbyt wielu szans, by zaprezentować się szerszej publiczności. Czy turniej w Apeldoorn i wartościowe zmiany pozwolą jej częściej pojawiać się na boisku?

 

Polskim siatkarkom nie udało się awansować na igrzyska olimpijskie w turnieju w Apeldoorn i na kolejną szansę będą musiały poczekać cztery lata. Rozgrywki te pokazały jednak, jak wielki potencjał ma ta drużyna, więc pozostaje jedynie czekać na pierwsze owoce w postaci wyników i medali.

 

Terminarz meczów reprezentantek Polski:

 

2019-01-18: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów (sobota, godzina 14:45, transmisja w Polsacie Sport)

2019-01-18: Grot Budowlani Łódź - Wisła Warszawa (sobota, godzina 17:00)

2019-01-18: #VolleyWrocław - Grupa Azoty Chemik Police (sobota, godzina 17:00)

2019-01-18: ŁKS Commercecon Łódź - Enea PTPS Piła (sobota, godzina 18:00)

2019-01-19: Zanetti Bergamo - Saugella Monza (niedziela, godzina 17:00)

2019-01-19: Imoco Volley Conegliano - Lardini Filottrano (niedziela, godzina 17:00)

2019-01-19: Savino Del Bene Scandicci - Bosca S.Bernardo Cuneo (niedziela, godzina 17:00)

2019-01-19: Banca Valsabbina Millenium Brescia - Igor Gogronzola Novara (niedziela, godzina 17:00)

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie