Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie: Kolejne polskie medale

Reprezentanci Polski zdobyli kolejne cztery medale zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, których trzecia edycja odbywa się w Szwajcarii. Startując w zespołach mieszanych trzykrotnie stanęli na drugim i raz na trzecim stopniu podium.

Członkowie polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej Lozanna 2020 wywalczyli już w Szwajcarii 5 medali (1-3-1). Należy jednak pamiętać, że te zdobyte w drużynach składających się z zawodników różnych narodowości, nie są wliczane do klasyfikacji medalowej dla kraju.

Srebrne medale w rywalizacji hokeistów w formule 3x3 wywalczyli: Alicja Mota oraz Aleks Menc, natomiast brązowy Anna Kot. Srebro w zawodach łyżwiarzy szybkich, w konkurencji drużyn mieszanych przypadło Darii Kopacz. Jak dotychczas jedyny "polski" medal zdobył w biathlonowym sprincie Marcin Zawół, który stanął na najwyższym stopniu podium.

W igrzyskach biorą udział sportowcy w wieku 15-18 lat - wśród nich 45 reprezentantów Polski. III Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lozanna 2020 potrwają do 22 stycznia. W 2012 roku odbyły się w Innsbrucku, a cztery lata później w Lillehammer.

Polska przed zawodami w Lozannie mogła pochwalić się udziałem w jednym medalu, wywalczonym w Norwegii przez panczenistkę Karolinę Gąsecką. Jej srebrny krążek nie jest jednak wliczany do oficjalnej klasyfikacji medalowej dla kraju, ponieważ został zdobyty w międzynarodowej konkurencji Team MIX, gdzie w skład drużyny weszli łyżwiarze z różnych państw.