Reprezentant Łotwy w Lechii? To duży talent

Piłka nożna
Reprezentant Łotwy w Lechii? To duży talent
fot. PAP

Nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk ma zostać pomocnik Kristers Tobers. Mimo 19 lat, piłkarz FK Lipawy ma na swoim koncie już sześć występów w senatorskiej reprezentacji Łotwy. Kontrakt ma podpisać w piątek.

Kristers Tobers to wychowanek FK Lipawa. Mimo 19 lat łotewski pomocnik ma na swoim koncie już sześć meczów w dorosłej reprezentacji Łotwy, m.in. wystąpił dwukrotnie z Polską w eliminacjach mistrzostw Europy. W sezonie 2018/2019 łotewskiej Virsligi Tobers zagrał w dwudziestu czterech spotkaniach, w których zdobył trzy bramki. Według sportacentrs.com w rundzie wiosennej może występować w Lechii.

 

Łotysz może zwiększyć rywalizację w środku pomocy i w środku obrony. Po tym, jak kontuzji doznał Jarosław Kubicki, do dyspozycji trenera Piotra Stokowca są Daniel Łukasik i Tomasz Makowski (Patryk Lipski i Rafał Wolski zimą mają opuścić Gdańsk). Na stoperze Stokowiec może natomiast postawić na Błażeja Augustyna (kończy mu się kontrakt) czy Adama Chrzanowskiego, który latem ma trafić do Pordenone Calcio.

 

Portal Transfermarkt.de wycenia Tobersa na 225 tys. euro, czyli milion złotych. 

 

 

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze