To już oficjalne! Piccinini wraca na boisko

Siatkówka
To już oficjalne! Piccinini wraca na boisko
fot. Cyfrasport

Francesca Piccinini oficjalnie powraca na ligowe parkiety. Ikona włoskiej siatkówki dołączyła do zespołu Unet E-Work Busto Arsizio. Siatkarka zagra z numerem 12, który nosiła na koszulce przez wiele lat.

Piccinini będzie z pewnością wielkim wzmocnieniem dla ekipy Stefano Lavariniego. Wniesie do zespołu ogromną jakość i doświadczenie zdobyte przez 26 lat kariery. Włoszka zadebiutowała we włoskiej ekstraklasie mając zaledwie 14 lat.

 

41-letnia siatkarka we wrześniu postanowiła zakończyć karierę. Nie wytrzymała jednak długo w roli emerytki i postanowiła powrócić na boisko.

 

- Rozmowy z Francescą przekonały mnie, że podjęła słuszną decyzję o powrocie. W jej słowach i jej oczach było widać, że bardzo chce ponownie nas zaskoczyć - powiedział prezes klubu Giuseppe Pirola.

 

- Mam dokładnie te same cele i pragnienia, co 14-letnia dziewczynka, która debiutowała w Serie A. Będziemy wspólnie czerpać dużo radości z siatkówki, obiecuję! - zapewniła Piccinini.

 

Legendarna siatkarka odbędzie pierwszy trening z drużyną w piątkowe popołudnie. Ma być gotowa do gry w niedzielnym meczu z Reale Mutua Fenera Chieri.

 

Unet E-Work Busto Arsizio to aktualnie wicelider ligi włoskiej. Z dorobiem 33 punktów ustępuje miejsca jedynie Imoco Volley Conegliano, którego zawodniczką jest Joanna Wołosz.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze