Brak awansu na IO tragedią dla Niderlandów! Nadchodzą problemy finansowe

Inne
Brak awansu na IO tragedią dla Niderlandów! Nadchodzą problemy finansowe
fot. PAP

Według źródeł dziennika NRC, brak awansu męskiej oraz żeńskiej reprezentacji Niderlandów na siatkarski turniej na IO w Tokio będzie miał poważne konsekwencje.

Mało kto spodziewał się, że do turnieju olimpijskiego awansuje drużyna mężczyzn. Niderlandcy siatkarze nie byli nawet stawiani w gronie faworytów, a ostatecznie to Francja cieszyła się z awansu na upragniony turniej.

 

Zupełnie inaczej było w przypadku pań, które gościły turniej kwalifikacyjny w Apeldoorn. Według mediów, organizacja Nevobo zainwestowała milion euro w drużynę kobiet, a połowę z tej kwoty wydano na organizację turnieju, na którym ze świetnej strony zaprezentowały się reprezentantki Polski.

 

Niderlandki uległy Niemkom 0:3 w półfinale, a wcześniej jeszcze w fazie grupowej uznały wyższość Polek (1:3).

 

Kolejna część tej okrągłej sumy została wypłacona na kontrakt dla trenerów: Jamiego Morrisona i Giovanniego Caprarę, którzy również zawiedli.

 

Niderlandzki rząd pośrednio dołożył ok. 2 mln na siatkówkę kobiet, a celem nadrzędnym był oczywiście występ na igrzyskach olimpijskich. Wobec tak poważnego niepowodzenia, sportowe środowisko ma poważnie zastanowić się nad przyszłymi programami, które do tej pory okazywały się bezskuteczne.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie