Hitowa walka wieczoru UFC 248 potwierdzona!

Sporty walki
Hitowa walka wieczoru UFC 248 potwierdzona!
fot. YouTube

Już w sobotę organizacja UFC rozpocznie rok 2020 galą z Conorem McGregorem w roli głównej, a jej szef Dana White już zdążył zapowiedzieć kolejny hitowy pojedynek. 7 marca w Las Vegas Israel Adesanya (18-0, 14 KO) zmierzy się z Yoelem Romero (13-4, 11 KO) w obronie mistrzowskiego pasa wagi średniej. Na tej samej gali wystąpi Joanna Jędrzejczyk (16-3, 4 KO, 1 SUB).

Nigeryjczyk dzierży tytuł od października ubiegłego roku, kiedy to odebrał go Robertowi Whittakerowi. Nigeryjczyk wciąż nie znalazł swojego pogromcy, a w UFC notuje serię siedmiu kolejnych triumfów. To ponoć właśnie on miał zabiegać o walkę z weteranem oktagonu.

 

42-letni już Romero nie może dobrze ocenić ostatniego okresu swojej kariery. Obok problemów z prawem, które ostatecznie zakończyły się happy endem, "Soldier of God" przeżywa kryzys sportowy. Od początku 2017 roku potężnie zbudowany wojownik stoczył cztery pojedynki i wygrał zaledwie raz. Jego pogromcami okazali się Paulo Costa oraz dwukrotnie wspomniany Whittaker.

 

To jednak nie przeszkodziło sternikowi UFC zestawić dwóch zawodników i zaserwować aktualnemu mistrzowi poważnego testu już w pierwszej obronie mistrzowskiej.

 

 

Pojedynek dołączył więc do bogatej rozpiski gali, na której znalazła się między innymi Jędrzejczyk i jej pojedynek z Weili Zhang (20-1, 10 KO, 7 SUB). W Las Vegas Polka postara się odzyskać pas mistrzyni wagi słomkowej.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie