PlusLiga: Koniec fatalnej passy! Aluron Virtu CMC wygrał w Olsztynie

Aluron Virtu CMC z wygraną w Olsztynie! Choć siatkarze z Zawiercia przegrali pierwszego seta, ostatecznie triumfowali 3:1 i zgarnęli komplet punktów w swoim pierwszym meczu w 2020 roku.

Obie ekipy przystępowały do tego meczu z chęcią przełamania się. Indykpol przegrał cztery ostatnie ligowe spotkania, a ekipa z Zawiercia - pięć. Starcie szóstej z ósmą drużyną ligowej tabeli od początku zapowiadało się niezwykle wyrównanie i taki też przebieg miał premierowy set. Jako pierwsi nieco większą przewagę wypracowali sobie gospodarze, którzy prowadzili 12:8. Goście w końcówce seta dogonili Indykpol i wyszli nawet na prowadzenie 21:20, ale ostatecznie to podopieczni Paolo Montagnaniego wygrali do 23.

Drugi set miał podobny przebieg, jak pierwszy. Ekipa z Zawiercia w pewnym momencie prowadziła 17:14 i wydawało się, że spokojnie doprowadzi do remisu. Gospodarze zaczęli jednak odrabiać straty i wyszli na prowadzenie 21:20. Jak się jednak później okazało, ostatecznie gościom udało się doprowadzić do stanu 1:1 w setach. W drugiej partii triumfowali do 23, więc zarówno w punktach, jak i setach był dokładny remis.

Triumf w tym secie sprawił, że siatkarze Aluronu Virtu rozpędzili się na dobre. W trzeciej partii szybko wypracowali sobie solidną przewagę i nie oddali jej do końca, wygrywając ostatecznie do 21. W czwartym secie również od początku narzucili swój styl gry i w pewnym momencie prowadzili nawet sześcioma punktami. Gospodarze starali się dogonić zawodników z Zawiercia, ale nie udała im się ta sztuka. Goście triumfowali w tej partii - podobnie jak w poprzedniej - do 21 i ostatecznie wygrali całe spotkanie 3:1.

Indykpol AZS Olsztyn - Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3 (25:23, 23:25, 21:25, 21:25)

Indykpol AZS Olsztyn: Remigiusz Kapica, Mateusz Mika, Seyed Mohammad Mousavi, Mateusz Poręba, Paweł Woicki, Wojciech Żaliński - Michał Żurek (libero) - Robbert Andringa, Tomasz Kowalski, Paweł Pietraszko, Dawid Sokołowski.

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Grzegorz Bociek, Patryk Czarnowski, Alexandre Ferreira, Bartosz Gawryszewski, Michał Masny, Nikołaj Penczew - Taichiro Koga (libero) - Krzysztof Andrzejewski, Arshdeep Dosanjh, Mateusz Malinowski, Marcin Waliński.