PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Francji w sztafecie, Polacy na 13. pozycji

Francuzi wygrali sztafetę 4x7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, a trzecie Austriacy. Polacy zostali sklasyfikowani na 13. pozycji ze stratą 5.31,3 do zwycięzców.

Ekipa Biało-Czerwonych w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Marcin Szwajnos pobiegła na miarę swoich możliwości, jednak na strzelnicy Polacy popełnili sporo błędów, aż jedenaście razy dobierali amunicję. Takich błędów nie ustrzegli się także Norwegowie, którzy mieli dziesięć doładowań.

Norwegowie wystąpili bez swojego asa Johannesa Boe, który z powodów rodzinnych w Niemczech nie startuje.

Poprzednio sztafetę biathlowego PŚ rozegrano 11 stycznia w Oberhofie, gdzie po raz szósty z rzędu zwyciężyli Norwegowie. W Ruhpolding ich dobra passa została przerwana.

W niedzielę, na zakończenie zawodów w Ruhpolding, odbędą się biegi na dochodzenie.