Juventus lepszy od Parmy. Ronaldo trafiał do siatki w siódmym meczu z rzędu

Piłkarze Juventusu pokonali na Allianz Stadium 2:1 Parmę Calcio w 20. kolejce Serie A. Bohaterem spotkania okazał się Cristiano Ronaldo, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Bramkę kontaktową dla gości zdobył Andreas Cornelius.

Od pierwszego gwizdka wyraźnie rysowała się przewaga piłkarzy Juventusu. Szczególnie aktywny był Cristiano Ronaldo, który próbował swoich sił uderzeniem z dystansu. Chwilę później po raz pierwszy bramce Wojciecha Szczęsnego zagrozili goście z Parmy. Polak nie miał jednak problemu przy strzale Juraja Kucki.

Zaledwie po 20 minutach gry boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Alex Sandro. W miejsce Brazylijczyka na boisku pojawił się jego rodak Danilo. Stara Dama nadal przeważała, jednak nie potrafiła tego udokumentować bramką. Zespół Maurizio Sarriego niemal w całości przebywał na połowie gości i to się opłaciło. Pod koniec pierwszej połowy Blaise Matuidi podał do Ronaldo, a ten płaskim uderzeniem w długi róg zaskoczył próbującego interweniować Luigiego Sepe. Tym samym Portugalczyk wpisał się na listę strzelców w siódmym kolejnym meczu Serie A.

Po zmianie stron okazję na podwyższenie wyniku miał rezerwowy Juve, Danilo. Na posterunku był jednak golkiper Parmy, który popisał się znakomitą interwencją.  O tym, że niewykorzystane okazje lubią się mścić przekonali się po chwili liderzy Serie A. Wrzutkę Matteo Scozzarelli z rzutu rożnego wykorzystał Andreas Cornelius i goście niespodziewanie doprowadzili do remisu. Długo jednak nie cieszyli się z wyrównania, bo po raz drugi w meczu przypomniał o sobie Ronaldo. Mistrz Europy z 2016 roku otrzymał podanie od Paolo Dybali i umieścił piłkę w siatce. Było to jego szesnaste trafienie w lidze.

W kolejnych minutach nadal dominowali gospodarze, jednak więcej goli w tym meczu już nie padło. Juventus pokonał Parmę Calcio 1913 2:1 i z 51 punktami na koncie umocnił się na pozycji lidera. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Inter, który traci do Starej Damy cztery „oczka”.

Juventus – Parma Calcio 2:1 (1:0)

Bramki: Cristiano Ronaldo 43, 58 - Andreas Cornelius 55

Mecze włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.