PŚ w biathlonie: Kolejna wygrana Fourcade'a

Prowadzący w klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata Francuz Martin Fourcade dzięki bezbłędnemu strzelaniu wygrał bieg na dochodzenie na 12,5 km w niemieckim Ruhpolding. To jego 77. triumf w zawodach tego cyklu w karierze.

Fourcade był także najszybszy w czwartkowym sprincie, w którym uzyskał jednak tylko trzy sekundy przewagi nad rodakiem Quentinem Fillon Maillet. W niedzielę nie spudłował ani razu, a drugi z Francuzów pomylił się raz, więc utytułowany biathlonista z Ceret minął metę bez żadnego rywala w polu widzenia.

Fillon Maillet stracił do niego 17,6 s, a trzeci Norweg Vetle Sjaastad Christiansen był już wolniejszy o 46 s. Polacy nie startowali.

Fourcade znakomicie wykorzystał zatem nieobecność dominującego ostatnio w cyklu Johannesa Thingnesa Boe. Norwega zabrakło z powodów rodzinnych zarówno w Ruhpolding, jak i we wcześniejszej rundzie w Oberhofie. Francuz wygrał w tym czasie wszystkie cztery biegi indywidualne i zbudował 130-punktową przewagę nad Boe, który spadł na siódmą lokatę. Nadal uchodzi jednak za faworyta.

Wcześniej na dystansie 10 km rywalizowały kobiety. Siódme miejsce zajęła Monika Hojnisz-Staręga, a 55. była Kamila Żuk. Zwyciężyła liderka klasyfikacji generalnej Norweżka Tiril Eckhoff.

Kolejna runda PŚ odbędzie się od czwartku do niedzieli. Będą to ostatnie zawody cyklu przed rozpoczynającymi się 13 lutego mistrzostwami świata w Anterselvie.