Remis Legii w sparingu z Dynamem Kijów

Przebywający na zgrupowaniu w tureckim Belek piłkarze warszawskiej Legii zremisowali w sparingu z Dynamem Kijów 1:1 (1:1). Bramkę dla wicemistrzów Polski zdobył Chorwat Domagoj Antolic. W ukraińskim zespole wystąpił w pierwszej połowie Tomasz Kędziora.

Antolic trafił do siatki w 13. minucie po prostopadłym podaniu Brazylijczyka Luquinhasa. Wyrównał tuż przed przerwą (45.) Heorhij Citaiszwili.

W drugiej połowie w ekipie Legii pojawili się pozyskani zimą Mateusz Cholewiak ze Śląska Wrocław i Piotr Pyrdoł z ŁKS Łódź.

Dynamo to aktualny wicemistrz Ukrainy.

To był drugi z sześciu sparingów Legii w Turcji. Trzy dni wcześniej stołeczny zespół wygrał z rumuńskim FC Botosani 2:1.

Legioniści prowadzą w tabeli ekstraklasy po 20 kolejkach. Mają 38 punktów i o dwa wyprzedzają Cracovię, a o trzy Pogoń Szczecin.