Wielkie emocje w meczu Milanu z Udinese! Przesądził gol w doliczonym czasie gry

AC Milan pokonał przed własną publicznością Udinese Calcio 3:2 w 20. kolejce Serie A. Gol, który przesądził o takim wyniku, padł w trzeciej minucie doliczonego czasu gry! Krzysztof Piątek i Łukasz Teodorczyk nie pojawili się na boisku.

Kibice Milanu po dwóch zwycięstwach z rzędu - 2:0 z Cagliari, 3:0 ze SPAL - mieli nadzieję, że ich ulubieńcy pójdą za ciosem. W porównaniu do tego drugiego spotkania trener Stefano Pioli dokonał roszady w ataku. W miejsce Krzysztofa Piątka i Ante Rebicia od pierwszej minuty pojawili się Zlatan Ibrahimović i Rafael Leao.

Pierwsza połowa była jednym wielkim rozczarowaniem dla gospodarzy. W 6. minucie wynik otworzył Jens Stryger Larsen, który wykorzystał błąd Gianluigiego Donnarummy. Stracony gol podciął skrzydła Milanowi, który długimi fragmentami nie miał pomysłu, jak stworzyć zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Juana Musso.

Drugie 45 minut było zupełnie inne. Obie drużyny miały swoje sytuacje, kilkoma dobrymi interwencjami Donnarumma zrehabilitował się za wcześniejszy błąd.

Gospodarze zaczęli grać znacznie lepiej, czego efektem były bramki Ante Rebicia i Theo Hernandeza. Chorwat w przerwie zastąpił Giacomo Bonaventurę i błyskawicznie doprowadził do wyrównania po składnej akcji swojej drużyny. Było to jego pierwsze ligowe trafienie od 6 kwietnia ubiegłego roku, gdy występował jeszcze w barwach Eintrachtu Frankfurt. W 71. minucie Musso został pokonany z kolei przez Hernandeza. Francuz popisał się bardzo ładnym strzałem z pierwszej piłki zza pola karnego, dając prowadzenie Milanowi.

Goście nie zamierzali składać broni. Trener Luca Gotti posłał do boju kolejnego napastnika Iliję Nestorovskiego, ale do wyrównania w 85. minucie doprowadził Kevin Lasagna.

Ostatnie słowo należało jednak do Rebicia. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Chorwat zdecydował się na indywidualną akcję, po czym płaskim strzałem pokonał Musso.

Piątek z Milanu i Teodorczyk z Udinese przesiedzieli całe 90 minut wśród rezerwowych.

AC Milan - Udinese Calcio 3:2 (0:1)
Bramki: Rebić 48, 90+3, Hernandez 71 - Stryger Larsen 6, Lasagna 85

AC Milan: Gianluigi Donnarumma - Andrea Conti, Simon Kjaer, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez - Samu Castillejo (77. Rade Krunić), Franck Kessie, Ismael Bennacer, Giacomo Bonaventura (46. Ante Rebić) - Zlatan Ibrahimović, Rafael Leao

Udinese Calcio: Juan Musso - Rodrigo Becao, William Troost-Ekong, Bram Nuytinck (78. Ilija Nestorovski) - Jens Stryger Larsen, Rodrigo De Paul, Rolando Mandragora, Seko Fofana, Ken Sema (88. Hidde ter Avest) - Stefano Okaka (90+2. Sebastian De Maio), Kevin Lasagna

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.