Parzyszek: Kolejny okres ciężkiej pracy

Piłka nożna
Parzyszek: Kolejny okres ciężkiej pracy
fot. Cyfrasport

- Przyjemniej jest trenować i grać na normalnym boisku. Pogoda w Turcji dopisuje i zaczynamy blisko dwa tygodnie ciężkiej pracy - powiedział PAP napastnik Piasta Gliwice Piotr Parzyszek. Mistrzowie Polski przylecieli w poniedziałek na drugi zimowy obóz do Antalyi.

Pierwsze zgrupowanie w Rybniku zostało zakończone sparingiem z pierwszoligowym GKS 1962 Jastrzębie, wygranym przez Piasta 2:1. Parzyszek strzelił pięknego gola, doprowadzając do remisu.

 

- No tak, ale wcześniej nie trafiłem do pustej bramki. I pamiętam o tym - dodał z uśmiechem.

 

Napastnik przyszedł do Piasta w lipcu 2018. Wcześniej grał tylko za granicą, w Danii, Anglii i Holandii.

 

- Czuję się tu dobrze, jestem w klubie już półtora roku. Nie muszę nigdzie uciekać, tematu mojego transferu nie ma. Mam +czystą+ głowę i jestem szczęśliwy. Teraz tylko trzeba naładować baterie i grać. To jest najważniejsze – stwierdził 26-letni zawodnik odnosząc się do medialnych spekulacji na temat jego odejścia zimą.

 

W minionym sezonie Parzyszek strzelił dla gliwiczan dziewięć goli i świętował z Piastem pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski. W obecnych rozgrywkach trafił do bramki rywali sześciokrotnie.

 

Drużyna trenera Waldemara Fornalika podczas obozu w Turcji rozegra cztery sparingi. W środę jej pierwszym rywalem będzie mistrz Bułgarii Łudogorec Razgrad.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie