Wilczek jedną nogą w Turcji. Kibice Brondby zrozpaczeni

Piłka nożna
Wilczek jedną nogą w Turcji. Kibice Brondby zrozpaczeni
fot. Cyfrasport

Oficjalne media społecznościowe duńskiego Brondbu IF podały informację o tym, że Kamil wilczek przebywa w Turcji, aby negocjować podpisanie kontraktu z klubem Gotzepe. Sam zainteresowany zdążył już pożegnać się z kibicami, którzy są zrozpaczeni taką decyzją Polaka.

- Jestem niesamowicie dumny, że mogłem reprezentować Brondby i dzięki temu zrobić milowy krok w mojej karierze. To honor, który zawsze będzie mi towarzyszył. Zwłaszcza zwycięstwo w Pucharze Danii w 2018 roku było dla mnie olbrzymim wydarzeniem. Dziękuję wszystkim w klubie za to jak ja oraz moja rodzina była traktowana. Chciałem się odwdzięczyć i dlatego przedłużyłem umowę minionej zimy, aby klub mógł uzyskać za mnie jakieś pieniądze. Jestem wdzięczny, że klub pozwolił mi dać szansę na nowe doświadczenie. Kibicom Brondby mogę powiedzieć, że zawsze ten klub będzie w moim sercu - zaznaczył polski napastnik na łamach oficjalnej strony klubu.

 

 

Wilczek to prawdziwa legenda duńskiego klubu, dla którego rozegrał 163 mecze i strzelił 93 gole. Był wybierany piłkarzem sezonu w 2018 oraz 2019 roku. Kibice Brondby nie ukrywali rozpaczy po odejściu Polaka, jednocześnie szanując jego wybór i dziękując mu za lata wspaniałej gry.

 

O Wilczku w samych superlatywach wypowiedział się dyrektor sportowy Brondby, Carsten V. Jensen.

 

- Biorąc pod uwagę jego dokonania dla klubu, Kamil jak nikt inny zasłużył na nowe wyzwanie sportowe oraz finansowe na koniec kariery. Zapisał wspaniałą historię i zawsze będzie w naszych sercach. Możemy teraz ujawnić, że Kamil mógł odejść już przed tym sezonem, ale wspólnie doszliśmy do wniosku, że obie strony muszą być gotowe na taką decyzję. Kamilowi zawsze zależało na losie klubu, strzelając wiele goli, ale także pełniąc role mentora dla młodszych zawodników - skwitował Jensen.

 

Nowy klub Wilczka - Goztepe po 18 kolejkach ligi tureckiej zajmuje ósme miejsce w tabeli.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze