PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia. Transmisja w Polsacie Sport

W ramach meczu 16. kolejki PlusLigi dojdzie do starcia dwóch drużyn, które nie prezentują się w tym sezonie najlepiej. Indykpol spróbuje przerwać niechlubną passę pięciu porażek z rzędu, natomiast Asseco Resovia zrehabilitować się po wtopie z beniaminkiem. Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia w Polsacie Sport.

Po bardzo dobrym początku sezonu siatkarze z Olsztyna zanotowali w ostatnim czasie gwałtowny spadek formy i od siedmiu zwycięstw i dwóch przegranych doprowadzili do wyrównania bilansu. Pięć porażek z rzędu tłumaczy w pewnym stopniu wyjątkowo nieprzychylny kalendarz - na przestrzeni miesiąca Indykpol zagrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (1:3), Vervą Warszawa Orlen Paliwa (1:3) oraz dwukrotnie z PGE Skrą Bełchatów (0:3 w PlusLidze i 1:3 w Pucharze Polski). Kamyczkiem do ogródka podopiecznych Paolo Montagnaniego są z kolei wpadki z MKS Będzin (2:3) oraz Aluronem Virtu CMC Zawiercie (1:3).

- Nie rozpamiętuję zbyt długo spotkań, które są już za nami. Bardziej skupiam się na poprawie swoich błędów. Uważam, że mimo porażek, w tych meczach zaprezentowaliśmy dobrą siatkówkę. Mieliśmy dobre momenty, które pozytywnie rokują na przyszłość - powiedział przed meczem z Resovią Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

Resovia pod wodzą Piotra Gruszki zaczęła z kolei fatalnie, jednak w ostatnim czasie zanotowała trzy zwycięstwa z rzędu (3:2 nad MKS Będzin, 3:1 Aluronem Virtu CMC Zawiercie oraz 3:1 nad Eneą Czarnymi Radom). W ostatniej kolejce jej dobrą serię przerwał jednak brutalnie beniaminek z Suwałk (1:3). Która z ekip doprowadzi do przełamania? Czy Indykpolowi uda się odnieść pierwsze zwycięstwo w 2020 roku? A może to Resovia udowodni, że w końcu zaczęła zmierzać we właściwym kierunku?

Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia od godziny 17.30 w Polsacie Sport.