Australian Open: Świątek - Vekić. Relacja i wynik na żywo

Tenis

18-letnia Iga Świątek rozegra w III rundzie Australian Open spotkanie z Donną Vekić. Znajdująca się w czołowej dwudziestce rankingu WTA reprezentantka Chorwacji ma na swoim koncie dwa tytuły, a z obecnego turnieju wyrzuciła m. in. Marię Szarapową. Relacja i wynik na żywo z meczu Świątek - Vekić od godz. 2:30.

Vekic w drodze do III rundy pierwszego w tym roku Wielkiego Szlema pokonała Szarapową i Alize Cornet. W Wielkim Szlemie może pochwalić się ćwierćfinałem ubiegłorocznego US Open. W Melbourne nigdy wcześniej nie przeszła drugiej rundy, więc tegoroczny występ jest dla niej szansą na historyczny wynik.

 

Tenisistka z Raszyna w ostatnim występie pokonała Suarez Navarro, a więc rywalkę starszą aż o 13 lat.

 

- Moja rywalka sprawiła mi wiele trudności. Hiszpanka jest niezwykle doświadczona, gra spokojny i wyważony tenis. Nasze style bardzo się różnią i miałam pewne obawy przed meczem. Myślę jednak, że też mam trochę tego doświadczenia i zbieram go coraz więcej. Cieszę się jednak, że zrealizowałam wszystkie założenia trenera - mówiła Polka po zwycięskim meczu z Carlą Suarez Navarro.

 

W ubiegłorocznym debiucie w tej imprezie utalentowana Polka przeszła trzystopniowe kwalifikacje, w głównej drabince zatrzymała się właśnie na drugiej rundzie. W Wielkim Szlemie najlepiej poszło jej we French Open 2019, gdy dotarła do 1/8 finału.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Świątek - Vekić od godz. 2:30.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze