EBL: Świetna czwarta kwarta mistrzów. Anwil wygrał z PGE Spójnią

Mistrzowie Energa Basket Ligi zagrali koncertowo w ostatniej kwarcie! Ostatecznie Anwil Włocławek pokonał PGE Spójnię Stargard 110:84.

Początek meczu był lepszy dla Anwilu, który grał szybko i po kontrze wykończonej przez Ricky’ego Ledo prowadził 8:3. PGE Spójnia starała się być jednak dość blisko, licząc na trafienia Raymonda Cowelsa - jego szalone akcje doprowadzały do remisu! Po trójce Jokubasa Gintvainisa goście zdobywali nawet przewagę. Ważne trafienia Michała Sokołowskiego i Jakuba Karolak sprawiły jednak, że po 10 minutach było 28:24. Na początku drugiej kwarty PGE Spójnia znowu prowadziła po rzucie z dystansu Bartosza Bochny. Anwil dość szybko jednak przejął inicjatywę, a po późniejszych rzutach wolnych Chrisa Dowe’a i trójce Tony’ego Wrotena miał nawet 14 punktów przewagi. Później Amerykanin musiał opuścić boisko, ale mimo to mistrzowie Energa Basket Ligi wygrywali po pierwszej połowie 54:39.

Trójki Raymonda Cowelsa i Adrisa De Leona na początku trzeciej kwarty sprawiały, że PGE Spójnia zbliżała się nawet na dziewięć punktów. To nie był koniec odrabiania strat, bo późniejszy rzut z dystansu Kacpra Młynarskiego sprawiał, że stargardzianie przegrywali już tylko trzema punktami! Ostatecznie po 30 minutach było 74:68. Na początku czwartej kwarty ważnym graczem był Michał Sokołowski, a Anwil uciekał na 10 punktów. To nie był koniec, bo następnie trójki trafiali Jakub Karolak oraz Szymon Szewczyk. Włocławianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a rywale nie byli w stanie zanotować ofensywnego zrywu. Ostatecznie Anwil zwyciężył aż 110:84.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jakub Karolak z 25 punktami, 7 zbiórkami i 2 asystami. Raymond Cowels zdobył dla gości 19 punktów i 5 zbiórek.

Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 110:84 (28:24, 26:15, 20:29, 36:16)

Anwil Włocławek: Jakub Karolak 25, Chris Dowe 18,Michał Sokołowski 18, Krzysztof Sulima 16, Tony Wroten 10, Ricky Ledo 10, Shavn Jones 8, Szymon Szewczyk 5, Igor Wadowski 0, Oliwier Bednarek 0, Adam Piątek 0

PGE Spójnia Stargard: Raymond Cowels 19, Jokubas Gintvainis 16, Kacper Młynarski 13, Peter Olisemeka 12, Mateusz Kostrzewski 8, Adam Brenk 7, Bartosz Bochno 5, Adris De Leon 4, Bartłomiej Górzyński 0, Michał Huk 0