Eredivisie: Feyenoord Rotterdam wygrał w Almelo

Feyenoord Rottterdam wygrał na wyjeździe z Heraclesem Almelo 3:2 w 20. kolejce Eredivisie. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu tej drużyny.

Wynik otworzyli gospodarze. W 19. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ładnym strzałem głową popisał się niepilnowany Maximilian Rossmann. Chociaż Justin Bijlow wyciągnął się jak struna, to nie sięgnął piłki. W pierwszych 45 minutach więcej goli nie padło.

Początek drugiej części meczu to koncert podopiecznych Dicka Advocaata. Na przestrzeni dziesięciu minut strzelili trzy gole. Autorami trafień byli kolejno Jens Toornstra, Luis Sinisterra i Eric Botteghin.

W 78. minucie drugiego gola dla Heraclesa Almelo znów strzelił Rossmann. Na dodatek, ponownie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, chociaż tym razem uderzył kapitalnie z pierwszej piłki. Bijlow był bez szans. Jak się okazało, Rossmann w ten sposób ustalił wynik spotkania.

Heracles Almelo - Feyenoord Rotterdam 2:3 (1:0)
Bramki: Maximilian Rossmann 19, 78 - Jens Toornstra 47, Luis Sinisterra 53, Eric Botteghin 57