PŚ w biathlonie: Polska na 15. miejscu w supermikście, wygrana Francji

Kinga Zbylut i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli 15. miejsce w supermikście w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Zwyciężyli reprezentanci Francji Emilien Jacquelin i Anais Bescond. Na podium znaleźli się też niespodziewanie Estończycy i Austriacy.

Nędza-Kubiniec bardzo dobrze zaczął. Gdy nie pomylił się ani razu na pierwszej wizycie na strzelnicy, zajmował szóste miejsce. Później jednak już tak udanie nie było. Przy kolejnym strzelaniu zaliczył trzy pudła i musiał biegać rundę karną. Spadł na 17. lokatę i trudno było gonić rywali. Przed ostatnim strzelaniem Polacy zajmowali 12. pozycję, ale tym razem niecelnie strzelała Zbylut. Musiała pokonać aż dwie rundy i ostatecznie Biało-Czerwoni dobiegli na 15. miejscu.

Najlepszym wynikiem Polski w tej konkurencji jest 14. lokata. Niespodziankę sprawili Estończycy. Rene Zahkna i Regina Oja mieli zaledwie trzy doładowania i niewiele brakowało, by wygrali nawet z Francuzami. Stracili do nich zaledwie 5,9 s. Polacy byli o 1.51,8 wolniejsi od zwycięzców.