PŚ w saneczkarstwie: Gospodarze wyprzedzili Niemców w Siguldzie

Reprezentanci gospodarzy, bracia Andris i Juris Sicsowie wygrali zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie w łotewskiej Siguldzie. Pozostałe miejsca na podium zajęły dwójki z Niemiec, które są na czele klasyfikacji generalnej. Polacy uplasowali się na 10. pozycji.

Sicsowie wyprzedzili o zaledwie 0,03 s Tobiasa Wendla i Tobiasa Arlta, mistrzów olimpijskich z Pjongczangu i Soczi. Trzecie miejsce zajęli Toni Eggert i Sascha Benecken, brązowi medaliści z Korei Południowej i liderzy PŚ - 0,241 s straty.

Polskę reprezentowali Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, których łączny czas obu ślizgów był o 0,91 s gorszy od wyniku łotewskich braci.

W klasyfikacji generalnej Eggert i Benecken mają 667 punktów, a Wendl i Arlt tracą do nich 62. Na trzeciej pozycji są Austriacy Thomas Steu i Lorenz Koller - 486, jednak pierwszy z nich jest kontuzjowany, dlatego wicemistrzowie Europy nie będą już startować w tym sezonie. Chmielewski i Kowalewski są sklasyfikowani na 12. miejscu z dorobkiem 236 punktów.