Cały mecz Walukiewicza i remis Cagliari z Interem

Inter Mediolan zremisował na własnym boisku z Cagliari Calcio (1:1) w 21. kolejce Serie A. Cały mecz w barwach "Rossoblu" rozegrał Sebastian Walukiewicz, dla którego był to czwarty występ w tym sezonie.

Inter objął prowadzenie w 29. minucie. Precyzyjne dośrodkowanie Ashleya Younga wykorzystał Lautaro Martinez, który skierował głową piłkę do siatki obok interweniującego Alessio Cragno. Źle w tej sytuacji zachował się Walukiewicz, który był za daleko od napastnika i nie zdążył z interwencją.

Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się. Gospodarze kontrolowali spotkanie, stwarzając sobie dużo sytuacji do podwyższenia prowadzenia, jednak brakło im skuteczność. W drugiej części meczu odważniej do ataku ruszyli goście, mecz stał się bardziej wyrównany, a piłka przemieszczała się z jednego pola karnego pod drugie.

Gol na wagę remisu padł w 78. minucie. Jego autorem został Radja Nainggolan, który oddał silny strzał na bramkę Samira Handanovicia. Piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy, co zmyliło Słoweńca. Do końca spotkania żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie obejrzał Martinez.

Inter Mediolan - Cagliari Calcio 1:1 (1:0)

Gole: Martinez 29' - Nainggolan 78'

Żółte kartki: de Vrij, Barella, Lukaku

Czerwona kartka: Martinez 90+4

Inter: Handanovič - Milan Škriniar (Diego Godin 17'), Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni - Ashley Young, Nicolò Barella, Borja Valero, Stefano Sensi (Alexis Sanchez 82'), Cristiano Biraghi (Federico Dimarco 85') - Romelu Lukaku, Lautaro Martínez

Cagliari: Alessio Cragno - Paolo Faragò, Sebastian Walukiewicz, Ragnar Klavan - Nahitan Nández, Radja Nainggolan (Luca Ciagiarini 86'), Christian Oliva (Lucas Castro 74'), Artur Ioniță, Luca Pellegrini (Federico Mattiello 76') - João Pedro, Giovanni