PK w skokach: Zwycięstwo Murańki w Sapporo. Kasai poza dziesiątką

Zimowe
PK w skokach: Zwycięstwo Murańki w Sapporo. Kasai poza dziesiątką
fot. Cyfrasport

Klemens Murańka wygrał w Sapporo niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Dzień wcześniej był drugi. Najlepsi zawodnicy rywalizują w tym czasie w Pucharze Świata w Zakopanem.

Na skoczni Okurayama 25-letni Murańka uzyskał 138 i 138 m. Otrzymał łączną notę 225,3 pkt, która zapewniła mu 12. w karierze zwycięstwo w PK. Drugiego Norwega Andersa Haare wyprzedził o 3,3 pkt, a trzeciego Japończyka Hiroakiego Watanabe o 9,5 pkt. Triumfator sobotniego konkursu Austriak Clemens Leitner zajął szóste miejsce (209,6 pkt).

 

10. był w niedzielę Paweł Wąsek, 39. Kacper Juroszek, a 45. Tomasz Pilch. W obu konkursach na Okurayamie wystąpił 47-letni japoński weteran Noriaki Kasai - w sobotę był 14., a w niedzielę 12.

 

Po 10 zawodach liderem klasyfikacji generalnej PK jest Leitner, który zgromadził 625 pkt. Drugi jest Taku Takeuchi - 506, a trzeci Austriak Clemens Aigner - 414. Murańka awansował na dziewiąte miejsce - 254. Za tydzień na olimpijskiej skoczni w Sapporo odbędą się dwa konkursy Pucharu Świata.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie