PlusLiga: Verva znowu liderem! Trzy sety w hicie kolejki

Verva Warszawa Orlen Paliwa pokonała 3:0 (25:21, 26:24, 25:22) Jastrzębskiego Węgla w niedzielnym hicie PlusLigi. Siatkarze ze stolicy wrócili tym samym na pozycję lidera polskiej ekstraklasy siatkarskiej.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gości, którzy w pierwszym secie prowadzili już 4:0. W kolejnych fragmentach utrzymywali przewagę, ale prowadzenie 18:14 nie wystarczyło do wygrania premierowej partii. Z czasem coraz śmielej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy ostatecznie triumfowali 25:21.

W drugim secie również było bardzo ciekawie. Zaczęło się od prowadzenia Vervy 10:6, a po chwili na prowadzeniu byli goście. Tym razem w końcówce również bardziej konkretni byli jednak siatkarze ze stolicy. Choć Jurij Gladyr doprowadził asem serwisowym do remisu po 24 w kluczowym momencie seta, ostatecznie partię skutecznym atakiem po długiej akcji zakończył Bartosz Kwolek.

Verva zakończyła hitowe starcie w trzech setach. Trzecia odsłona była wyrównana, ale w decydujących momentach skuteczniejsi byli podopieczni Andrei Anastasiego. Przy stanie 22:20 przytomną kiwką popisał się rozgrywający gospodarzy Antoine Brizard. Później swoją szansę mieli goście, ale długą wymianę z drugiej linii zakończył Kevin Tillie. Mecz skończył się niecelnym atakiem Jakuba Buckiego, a najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Piotra Nowakowskiego.

Ekipa z Warszawy dzięki wygranej za trzy punkty wróciła na pozycję lidera. Siatkarze ze stolicy w 16 meczach zgromadzili 42 punkty i o dwa oczka wyprzedzają Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skrę Bełchatów.

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)

VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie, Jan Król, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) oraz Igor Grobelny, Jakub Kowalczyk, Dominik Jaglarski

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Lukas Kampa, Dawid Konarski, Julien Lyneel, Graham Vigrass - Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Christian Fromm