Prezes PZPS: Cieszę się, że siatkówka w Polsce stoi na wysokim poziomie

Verva Warszawa Orlen Paliwa pokonała 3:0 (25:21,26:24,25:22) Jastrzębskiego Węgla w niedzielnym hicie PlusLigi. Siatkarze ze stolicy wrócili tym samym na pozycję lidera polskiej ekstraklasy siatkarskiej. Co powiedział po meczu prezes PZPS Jacek Kasprzyk?

Marta Ćwiertniewicz: Jak podobał się panu mecz?

Jacek Kasprzyk: Bardzo fajny, emocjonujący mecz ze zwrotami akcji, bo po połowie pierwszego seta nikt się nie spodziewał, że tak się zakończy. Podobny przebieg miał drugi set, ale na korzyść jastrzębian, lecz końcówka znowu dla Warszawy. W tym spotkaniu znacznie lepiej grała Verva. Poziom był dobry, wysoki i to cieszy.

Po tej dobrej serii jastrzębian w ostatnich meczach, spodziewał się pan, że tak szybko rozstrzygnie się to spotkanie?

Liczyłem na pięć setów. Warszawa była lepsza i myślę, że zmęczenie jastrzębian miało też znaczenie. Ten sukces z Kazaniem tydzień temu jest mega niespodzianką i naprawdę gratulacje dla całego sztabu, dla prezesa, wszystkich zawodników za to, że na tak trudnym terenie jak Kazań, wywieźli zwycięstwo, wydawałoby się w beznadziejnej sytuacji. Cieszę się, że siatkówka na takim poziomie stoi w Polsce.

Cieszy także to, że jest spore zainteresowanie kibiców. W tym spotkaniu atmosfera była fantastyczna.

Jestem zadowolony, że coraz więcej ludzi przychodzi na Torwar i identyfikuje się z tą drużyną od paru lat. Teraz jest coraz lepiej dzięki ciężkiej pracy zarządu klubu, Vervy, Orlen Paliwa. To klub, który wpisał się na stałe zgłoskami w Warszawę. Kibic kocha siatkówkę w Polsce, ale cieszę się, że w Warszawie jest drużyna, bo to jest trochę protoplasta tej drużyny, w której ja grałem - AZS Politechnika Warszawska i z serduchem jestem z chłopakami.