PŚ w skokach: 23. miejsce Rajdy w Rasnovie

Kinga Rajda zajęła 23. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnovie. Zwyciężyła Norweżka Maren Lundby.

To był jej 28. w karierze triumf w konkursie Pucharu Świata. Lundby, triumfatorka Pucharu Świata w poprzednim sezonie, zwyciężyła po skokach na odległość 96,5 m oraz 96 m i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Eva Pinkelnig (92,5/93,0), a na najniższym stopniu podium stanęła jej rodaczka Chiara Hoelzl (93,5/93,0).

Do finału z dwóch Polek awansowała tylko Rajda. Szczęścia zabrakło Annie Twardosz, która osiągnęła 80 m i została sklasyfikowana na 31. pozycji. Rajda po pierwszej serii, w której uzyskała 85 m była 24. W finale miała 87 m i awansowała o jedną pozycję.

Lundby wróciła na pozycję liderki Pucharu Świata. Norweżka z dorobkiem 655 pkt wyprzedza Austriaczki Evę Pinkelnig - 649 pkt i Chiarę Hoelzl - 630 pkt.

Rajda ma 42 pkt i jest sklasyfikowana na 29. miejscu.

Następny konkurs Pucharu Świata kobiet odbędzie się 1-2 lutego w Oberstdorfie.