Kontaveit o meczu ze Świątek: To było jak bitwa

Estonka Anett Kontaveit, która po zwycięstwie nad Igą Świątek 6:7 (4-7), 7:5, 7:5 awansowała do ćwierćfinału tenisowego Australian Open, nie ukrywała radości. - Nie mogłabym być szczęśliwsza. Ten pojedynek był trochę jak bitwa - przyznała po meczu.

Dla Estonki awans do ćwierćfinału imprezy wielkoszlemowej jest największym sukcesem w karierze. Natomiast Polka, docierając do 1/8 finału, wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie - w 2019 roku osiągnęła ten etap we French Open. - Nie mogłabym być szczęśliwsza. To była dziś taka bitwa, ale bardzo się cieszę, że wytrzymałam do końca - powiedziała Kontaveit, której choroba wirusowa przerwała poprzedni sezon.

Poniedziałkowy pojedynek w Melbourne trwał dwie godziny i 42 minuty. W trzecim secie Świątek przegrywała już 1:5, ale zdołała doprowadzić do stanu 5:5. Później Estonka wygrała jednak dwa kolejne gemy. - Wciąż się trzęsę. Próbowałam pozostać tak twarda, jak tylko mogłam i skupić się na każdym punkcie. Bardzo się cieszę, że po raz pierwszy wezmę udział w ćwierćfinale (turnieju tej rangi) - przyznała Estonka.

Teraz jej rywalką będzie rozstawiona z numerem czwartym Rumunka Simona Halep, w przeszłości liderka światowego rankingu. - Simona jest tak wymagającą przeciwniczką, że będą musiała zrobić wszystko jak najlepiej. Nie mam nic do stracenia, więc po prostu wyjdę i dam z siebie wszystko - zakończyła Kontaveit.