Nieudany debiut VAR w Kolumbii. Sędzia przerwał grę na 10 minut

Piłka nożna
Nieudany debiut VAR w Kolumbii. Sędzia przerwał grę na 10 minut
fot. PAP

Technologia umożliwiająca wideoweryfikację podczas meczów piłki nożnej (VAR) miała nieudany debiut w kolumbijskiej ekstraklasie. Podczas spotkania Millonarios z Deportivo Pasto (1:2) sędziowie wstrzymali grę na 10 minut, aby ocenić jeden incydent.

W 73. minucie spotkania 1. kolejki w Bogocie, przy stanie 2:0 dla Deportivo Pasto, obrońca gospodarzy Ivan Duque został ukarany czerwoną kartką po zderzeniu z piłkarzem gości Julianem Guevarą. Arbiter główny postanowił jednak skonsultować się w tej sprawie z asystentem wideo, a następnie podbiegł do linii bocznej boiska, aby samemu obejrzeć powtórki. Ostatecznie sędzia zmienił czerwoną kartkę na żółtą.

 

Mimo korzystnej dla Millonarios decyzji trener gospodarzy Alberto Gamero nie krył niezadowolenia.

 

- Rozumiem, że to dopiero początki tej technologii tutaj, ale to trwało bardzo długo. To było świetne dla drużyny, która prowadziła, ale źle wpływało na zespół, który przegrywał. Wstrzymano grę na 10 minut, a potem nie doliczono odpowiednio dużo czasu - ocenił szkoleniowiec.

 

Władze rozgrywek napisały tylko na Twitterze, że działano zgodnie z zaleceniami Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA).

 

Na razie VAR w Kolumbii obowiązuje w niepełnym wymiarze. Asystenci wideo obsługują tylko po dwa mecze w każdej kolejce.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie