Wielkie starcie Gamrot - Parnasse coraz bliżej. "Salahdine, jesteś gotowy?"

Sporty walki

Na walkę Mateusza Gamrota (15-0, 1 NC, 4 KO, 4 SUB) z Salahdinem Parnassem (14-0-1, 2 KO, 4 SUB) kibice MMA w Polsce czekają już od pewnego czasu. Polak za pośrednictwem mediów społecznościowych zapytał Francuza, czy ten jest już gotowy na pojedynek? Pytanie, kiedy fanów sportów walki czeka jedno z większych starć ostatnich lat?

Gamrot ostatni raz w klatce KSW pojawił się w grudniu 2018 roku. Pokonał wtedy Klebera Koike Erbsta i został pierwszym podwójnym mistrzem w historii największej polskiej organizacji. Z czasem jednak zarówno pas kategorii piórkowej, jak i lekkiej został mu odebrany.

 

Teraz wydaje się, że "Gamer" porozumiał się z właścicielami KSW w sprawie kolejnego pojedynku. Na starcie z Parnassem kibice czekają już od dawna. Jedną z niewiadomych jest kategoria, w jakiem miałoby dojść do walki. Gamrot przez większość kariery występował w dywizji do 70 kg. Zszedł poziom niżej do wagi piórkowej, by zmierzyć się z Erbstem. Sam zapowiedział jednak, że był to jednorazowy wyskok.

 

Francuz jest obecnie tymczasowym mistrzem dywizji do 66 kg. Parnasse przebojem wdarł się na szczyt tej kategorii w KSW. Mimo zaledwie 22-lat ma na swoim koncie już pięć walk w polskiej organizacji. Wszystkie wygrał, a w pokonanym polu zostawiał m.in. Marcina Wrzoska czy Romana Szymańskiego. Francuz zapewne chciałby, aby pojedynek z Gamrotem odbył się w wadze piórkowej, a stawką był pas regularny.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@salahdineparnasse are you ready? 😈

Post udostępniony przez Mateusz Gamrot (@mateusz_gamrot)

 

Powstaje pytanie, co na to Polak. Na razie wyraził za pośrednictwem Instagrama swoją gotowość do walki. - Salahdine Parnasse, jesteś gotowy? - możemy przeczytać w poście. Kiedy i na jakich warunkach dojdzie do tego starcia? Odpowiedź zapewne niebawem.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze