Alpejski PŚ: Jest decyzja FIS, Saalbach zamiast Yanqing

Zimowe
Alpejski PŚ: Jest decyzja FIS, Saalbach zamiast Yanqing
fot. PAP/EPA

Zaplanowane na 15-16 lutego zawody alpejskiego Pucharu Świata w chińskim Yanqingie zostaną rozegrane w austriackim Saalbach - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Rywalizacja w "Państwie Środka" została odwołana ze względu na szerzący się koronawirus.

Rywalizacja w Yanqingie miała być próbą olimpijskich tras przed igrzyskami w 2022 roku w Pekinie. Na połowę lutego planowany był zjazd i supergigant mężczyzn. Konkurencje zostaną rozegrane w Austrii.

 

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych w Chinach kontynentalnych potwierdzono dotychczas prawie 6 tys. przypadków zakażenia i 132 zgony spowodowane wirusem. Poza tym w Hongkongu odnotowano osiem przypadków zakażeń, a w Makau - pięć. Chińskie władze praktycznie odcięły od świata liczący 11 mln mieszkańców Wuhan i wprowadziły ograniczenia w przemieszczaniu się w szeregu okolicznych miast.

 

Wirus przedostał się jednak poza granice Chin. Dotychczas ponad 70 przypadków potwierdzono w kilkunastu innych państwach, w tym dwóch europejskich - we Francji i w Niemczech.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie