Siatkarz PlusLigi z polską licencją. "Zrezygnowałem z reprezentacji Francji"

Siatkówka
Siatkarz PlusLigi z polską licencją. "Zrezygnowałem z reprezentacji Francji"
fot. MKS Ślepsk Malow Suwałki

"Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zaakceptowała zmianę federacji macierzystej Nicolasa Szerszenia. Oznacza to, że 24-letni przyjmujący zyskał uprawnienia do występowania w rozgrywkach PlusLigi jako Polak" - możemy przeczytać w informacji podanej przez jego klub MKS Ślepsk Malow Suwałki.

- Myślę, że to jest ogromny zaszczyt grać jako Polak w tej lidze. To pomoże naszej drużynie grać swobodniej. Na licencję czekałem prawie dwa lata, a problem był taki, że nie byłem zameldowany w Polsce przez ten okres. W grudniu minęły dwa lata i wreszcie dostałem licencję. Po otrzymaniu tej decyzji zrezygnowałem z reprezentacji Francji i gram jako Polak. W tym momencie mógłbym grać tylko dla reprezentacji Polski - powiedział Szerszeń dla telewizji klubowej Ślepska.

 

 

Szerszeń przyszedł na świat we francuskiej miejscowości Poissy. Pochodzi z siatkarskiej rodziny, ponieważ jego ojciec - Jacek Szerszeń występował m.in. w Resovii Rzeszów oraz Hutniku Kraków. Jego mama, Magdalena również uprawiała siatkówkę. 24-letni Nicolas w latach 2013-2018 występował w Ohio State University. W 2018 roku związał się z Asseco Resovią, natomiast od 2019 roku broni barw beniaminka PlusLigi - Ślepska Malow Suwałki.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze