EBL: Trwa czarna seria Trefla Sopot. PGE Spójnia wygrała zacięty mecz

PGE Spójnia Stargard po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonała Trefla Sopot 78:69 (12:14, 18:19, 15:12, 33:24) w ramach 19. kolejki Energa Basket Ligi. Goście w 2020 roku pozostają bez zwycięstwa, przegrali już czwarte spotkanie, koszykarze Spójni wygrali trzeci z czterech tegorocznych meczów. W piątek po 19 punktów dla gospodarzy zdobyli Raymond Cowels oraz Jokubas Gintvainis. Carlos Medlock z Trefla rzucił 20 punktów.

Początek spotkania był lepszy dla gospodarzy, którzy prowadzili 6:0. Trefl swoje pierwsze punkty zdobył dopiero po blisko pięciu minutach, ale szybko odrabiał straty, a dzięki zagraniu Carlosa Medlocka zdobył przewagę. Mecz zdecydowanie się wyrównał, ostatecznie po 10 minutach i akcji Łukasza Kolendy było 14:12.

Drugą część zespół trenera Marcina Stefańskiego rozpoczął od serii 7:0, co pozwalało na małą kontrolę. PGE Spójnia odpowiedziała na to kilka skutecznymi rzutami, ale to sopocianie ciągle byli lepsi. Cowels zmieniał jednak sytuację, dzięki jego "trójkom", to stargardzianie byli na prowadzeniu. Do remisu doprowadził jednak Medlock, a rzut z dystansu Jeffa Robersona w ostatniej sekundzie oznaczał, że to Trefl wygrywał po pierwszej połowie 33:30.

W pewnym momencie trzeciej kwarty ekipa trenera Jacka Winnickiego zanotowała kolejną serię, tym razem aż 14:0. Trefl miał ogromne problemy w ataku i nie mógł znaleźć sposobu na przełamanie rywala. Niemoc przerwał w końcu Medlock, a sopocianie krok po kroku odrabiali straty. Ostatecznie po 30 minutach był remis po 45.

Od początku czwartej kwarty goście przejmowali inicjatywę w ofensywie. Cowels trzymał jednak PGE Spójnię w grze, a po rzutach wolnych Jokubasa Gintvainisa jego ekipa uciekała na pięć punktów. Później ważną "trójkę" dodał też Kacper Młynarski, więc końcówka układała się po myśli gospodarzy. Ostatecznie zespół ze Stargardu zwyciężył 78:69.

PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 78:69 (12:14, 18:19, 15:12, 33:24).

PGE Spójnia Stargard: Jokubas Gintvainis 19, Raymond Cowels 19, Mateusz Kostrzewski 11, Tomasz Śnieg 10, Kacper Młynarski 10, Peter Olisemeka 5, Adris De Leon 4, Adam Brenk 0, Bartosz Bochno 0.

Trefl Sopot: Carlos Medlock 20, Michał Kolenda 10, Łukasz Kolenda 10, Jeff Roberson 10, Cameron Ayers 8, Witalij Kowalenko 5, Nana Foulland 3, Paweł Leończyk 3.