PlusLiga: Koniec serii Będzina! PGE Skra nowym liderem

PGE Skra Bełchatów pokonała pewnie 3:0 (25:17, 25:20, 25:18) MKS Będzin i zakończyła w ten sposób serię zwycięstw podopiecznych Jakuba Bednaruka. Dla siatkarzy Michała Mieszko Gogola było to ósme z rzędu zwycięstwo w PlusLidze.

Ekipa z Będzina ma za sobą serię trzech zwycięstw z rzędu. Podopieczni Jakuba Bednaruka pokonali m.in. mistrza Polski Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Tym razem musieli się jednak zmierzyć z trzecim zespołem PlusLigi, który od siedmiu kolejek nie przegrywał.

Już na początku spotkania bełchatowianie dali pokaz umiejętności. Najwięcej szkody wyrządził gospodarzom Mariusz Wlazły popisując się dwoma punktowymi serwisami. W ustawieniu z nim na zagrywce przyjezdni wypracowali pięciopunktową przewagę (6:1). To zmusiło trenera Bednaruka do przerwania gry. Jego siatkarze zdołali wyjść z trudnego ustawienia, lecz cały czas byli drużyną goniącą. Przy stanie 7:13 wykorzystali drugą przerwę. Niewiele to jednak zmieniło. Na zagrywce ponownie pojawił się Wlazły uniemożliwiając rywalom odrobienie strat. Premierowa odsłona padła łupem bełchatowian 25:17.

Również otwarcie drugiej partii nie napawało kibiców Będzina nadzieją. Bełchatowianie tym razem rozpoczęli od prowadzenia 5:0 i konsekwentnie utrzymywali je przez całą partię. Po ataku Karola Kłosa stało się pewne, że podopieczni Michała Mieszko Gogola wywiozą z Sosnowca przynajmniej jeden punkt.

PGE Skra była lepsza w każdym elemencie. Najbardziej było to widoczne na zagrywce i w obronie. Po dwóch setach goście mieli na koncie aż 22 obrony! Będzinianie w trzecim secie po raz pierwszy uzyskali nieznaczne, ale jednak prowadzenie 3:1. Po chwili jednak z przewagi nic nie zostało i na tablicy pojwaił się wynik 5:5. Przy stanie 7:7 Milad Ebdipour włączył element zagrywki i od tego rozpoczęły się kłopoty gospodarzy. Pozwolili rywalom odskoczyć na kilka punktów, a to wystarczyło bełchatowianom, by zakończyć spotkanie w trzech setach.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Mariusz Wlazły. Atakujący PGE Skry zdobył dla swojego zespołu 15 punktów.

MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 20:25, 18:25)

MKS Będzin: Rafał Faryna, Rafał Sobański, Artur Ratajczak, Grzegorz Pająk, David Sossenheimer, Dawid Gunia, Michał Potera (L) oraz Jan Fornal, Konrad Buczek, Michał Superlak, Bartosz Schmidt

PGE Skra Bełchatów: Milad Ebadipour, Jakub Kochanowski, Mariusz Wlazły, Artu Szalpuk, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki (L) oraz Kamil Droszyński, Dusan Petković, Milan Katić

MVP: Mariusz Wlazły