PlusLiga: Siatkarze Cuprum wygrali z GKS

W meczu 18. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin pokonali GKS Katowice 3:1. Dzięki temu zwycięstwu lubinianie awansowali do czołowej ósemki i zrównali się punktami z Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Już na początku pierwszej partii siatkarze Cuprum zdołali zbudować kilkupunktową przewagę (5:2), którą powiększyli w środkowej części seta (16:10). Podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka byli skuteczniejsi w ataku od rywali. W końcówce katowiczanie byli bliscy odrobienia strat, po asie serwisowym Kamila Kwasowskiego złapali punktowy kontakt (23:22). Dwie kluczowe akcje tej części meczu skończył jednak Robinson Dvoranen (25:23).

W drugim secie, po wyrównanym początku (12:12), inicjatywę przejęli gospodarze. Zaczęli ją budować od dobrej zagrywki Dvoranena (14:12), potem po serii wygranych akcji odskoczyli na pięć oczek (18:13). Podobnie jak w poprzedniej partii katowiczanie ruszyli do odrabiania strat. W końcówce złapali punktowy kontakt, po skutecznym bloku było 23:22, ale po chwili skutecznie zaatakował Jakub Ziobrowski, a Dvoranen zakończył seta asem serwisowym (25:22).

Gospodarze spuścili nieco z tonu w trzeciej odsłonie. Do głosu doszli siatkarze z Katowic, którzy na przestrzeni seta utrzymywali dwa, trzy oczka zaliczki (5:8, 10:13), a potem odskoczyli po serii wygranych akcji przy zagrywkach Wiktora Musiała (12:20). Piłkę setową atakiem blok-aut wywalczył Kwasowski (15:24), a Emanuel Kohut zwieńczył tę część meczu atakiem ze środka (16:25).

W czwartej partii znów to gospodarze nadawali ton wydarzeniom na boisku i utrzymywali przewagę (8:4, 14:10). Siatkarze GKS nie rezygnowali, zdołali zbliżyć się do rywali na dwa oczka (18:16), ale później punktowa seria lubinian przesądziła właściwie o ich zwycięstwie (22:16). Mateusz Sacharewicz wywalczył piłkę meczową, a Ziobrowski potężną zagrywką zakończył to spotkanie (25:19). MVP: Miguel Tavares Rodrigues.

Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:19)

Cuprum: Miguel Tavares Rodrigues, Bartłomiej Lipiński, Przemysław Smoliński, Jakub Ziobrowski, Robinson Dvoranen, Mateusz Sacharewicz – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Bartosz Makoś (libero), Bartłomiej Zawalski, Maciej Gorzkiewicz, Damian Domagała, Kamil Maruszczyk. Trener: Marcelo Fronckowiak.
GKS: Rafał Szymura, Miłosz Zniszczoł, Jan Firlej, Kamil Kwasowski, Emanuel Kohut, Wiktor Musiał – Dustin Watten (libero) oraz Maciej Fijałek, Adrian Buchowski. Trener: Dariusz Daszkiewicz.

Terminarz i plan transmisji 18. kolejki PlusLigi:

2020-01-31: Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 18:25, 20:25)
2020-01-31: MKS Będzin – PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 20:25, 18:25)
2020-02-01: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)
2020-02-01: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 18:25)
2020-02-01: Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:19)
2020-02-02: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Aluron Virtu CMC Zawiercie (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-02-03: BKS Visła Bydgoszcz – Asseco Resovia (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).