PŚ w saneczkarstwie: Dziesiąte miejsce polskiej dwójki w Oberhofie

Saneczkarze Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli w niemieckim Oberhofie dziesiąte miejsce w zawodach Pucharu Świata. Zwyciężyli reprezentanci gospodarzy Tobias Wendl i Tobias Arlt. W rywalizacji jedynek najlepszy był także Niemiec Johannes Ludwig.

Zawodników w Oberhofie nie rozpieszczała pogoda. Cały czas padał rzęsisty deszcz, który sprawił, że tor był bardzo wolny.

Wendl i Arlt po raz drugi w tym sezonie triumfowali w zawodach Pucharu Świata. W klasyfikacji generalnej mają już tylko dziesięć punktów straty do rodaków, pięciokrotnych mistrzów świata Toniego Eggerta i Saschy Beneckena.

Polacy Chmielewski i Kowalewski stracili do zwycięzców 0,474 s. W "generalce" zajmują trzynaste miejsce.

W rywalizacji jedynek najlepszy był Ludwig, który dokonał rzadkiego wyczynu. Po pierwszym przejeździe zajmował bowiem dopiero 24. miejsce, ale w drugim zdeklasował rywali i to dało mu końcowe zwycięstwo. Mateusz Sachowicz zajął 25. lokatę ze stratą 0,831 s.

Za dwa tygodnie odbędą się na torze olimpijskim w Soczi mistrzostwa świata.

1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Niemcy)               1.23,695
2. Andris Sics, Juris Sics (Łotwa) strata 0,117 3. Robin Geueke, David Gamm (Niemcy) 0,171 ... 10. Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski (Polska) 0,474 Klasyfikacja PŚ (po 10 z 12 zawodów): 1. Toni Eggert, Sascha Benecken (Niemcy) 772 pkt 2. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Niemcy) 762 3. Andris Sics, Juris Sics (Łotwa) 611 ... 13. Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski (Polska) 322