SuperLega: Wygrane drużyn Leona i Bieńka

Sir Safety Conad Perugia pokonała 3:1 Kioene Padwa w niedzielnym spotkaniu włoskiej SuperLegi. Wilfredo Leon zdobył w tym meczu 19 punktów.

Na papierze zdecydowanymi faworytami byli podopieczni Vitala Heynena, ale goście postawili im trudne warunki. Pierwszego seta Perugia wygrała do 23, a w drugim niespodziewanie górą byli przyjezdni, wygrywając 25:19.

Jak się później okazało, był to pierwszy i ostatni wygrany set przez Padwę. W kolejnych triumfowali bowiem Leon i spółka. Najpierw do 20, a potem do 21.

W innych meczach górą również byli faworyci. Leo Shoes Modena, z Bartoszem Bednorzem w składzie, wygrała 3:1 z Top Volley Latina. Polak zdobył 18 punktów. Cucine Lube Civitanova ograło bez straty seta drużynę Calzedonia Verona. Mateusz Bieniek skończył spotkanie z ośmioma punktami na koncie. Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia, również do zera, wygrała z kolei z Globo Banca Pop Frusinate Sora.

Najbardziej wyrównane było starcie Gas Sales Piacenza z Itasem Trentino. Ostatecznie górą, choć przegrali pierwszego seta, byli goście, wygrywając całe spotkanie 3:1.

Wyniki niedzielnych meczów SuperLegi:

Top Volley Latina - Leo Shoes Modena 1:3 (23:25, 28:26, 13:25, 20:25)

Cucine Lube Civitanova - Calzedonia Verona 3:0 (25:8, 25:14, 25:19)

Globo Banca Pop Frusinate Sora - Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 0:3 (21:25, 19:25, 20:25)

Sir Safety Conad Perugia - Kioene Padwa 3:1 (25:23, 19:25, 25:20, 25:21)

Gas Sales Piacenza - Itas Trentino 1:3 (25:23, 22:25, 16:25, 20:25)