Rumun przejdzie testy medyczne w Jagiellonii

Piłka nożna
Rumun przejdzie testy medyczne w Jagiellonii
fot. PAP

Piłkarz Viitorulu Constanța Bogdan Țiru przejdzie testy medyczne przed transferem do Jagiellonii Białystok. Oba kluby porozumiały się już w sprawie transferu. Țiru ma wzmocnić blok obronny klubu z Podlasia.

Bogdan Țiru jest piłkarzem Viitorulu Konstanca. Jego klub w tabeli rumuńskiej Ligi 1 zajmuje obecnie piąte miejsce. W trwającym sezonie 25-letni stoper wystąpił w 19 spotkaniach ligowych, w których zdobył trzy bramki i zanotował asystę. Zagrał także w dwóch meczach eliminacji Ligi Europy z KAA Gent, które Viitorul jednak przegrał. W obu był kapitanem drużyny z Konstancy, w której występuje od 2011 roku. 

 

Teraz Țiru przejdzie testy medyczne w Jagiellonii Białystok. Kluby porozumiały się już w sprawie transferu definitywnego. Jego Rumuna miałaby obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku. 

 

Zdaniem serwisu Transfermarkt.de białostoczanie mają zapłacić za dwukrotnego reprezentanta Rumunii 600 tys. euro, co byłoby rekordem w historii klubu. Nieco mniej, ok. 550 tys. euro, kosztował napastnik Ognjen Mudrinski, który w lipcu 2019 roku przeniósł się na Słoneczną z serbskich Cukaricek Belgrad.

 

Wspomniany serwis Transfermarkt.de wycenia wychowanka Viitorulu na 1,5 mln euro. 

 

Jagiellonia w tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmuje obecnie dziewiąte miejsce. 

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze