Tour de France 2021: Poznaliśmy szczegóły duńskich etapów

Inne
Tour de France 2021: Poznaliśmy szczegóły duńskich etapów
fot. PAP/EPA

Za półtora roku, 108. edycja słynnego wyścigu kolarskiego Tour de France rozpocznie się w Danii. We wtorek w Vejle przedstawiono szczegóły trzech pierwszych etapów.

Rywalizacja rozpocznie się 2 lipca 2021 roku od 13-kilometrowej jazdy na czas po ulicach duńskiej stolicy. Trasa ma być płaska. Następnego dnia odbędzie się drugi etap z położonego na Zelandii Roskilde do Nyborga (199 km, w tym 18 km na mostach).

 

- Będzie wyjątkowa panorama, jakiej nie widziano od początku wyścigu, tj. od 1903 roku - stwierdził dyrektor imprezy Christian Prudhomme, dodając, że kolarze w Tour de France nigdy nie ścigali się tak daleko na północy Europy.

 

Z kolei 4 lipca rywalizacja będzie się odbywać na odcinku z Vejle do Soenderborg (182 km), gdzie powinni dominować sprinterzy, choć plany może pokrzyżować wiatr.

 

Tegoroczna edycja "Wielkiej Pętli" wystartuje z Nicei. Z uwago na to, że mamy rok olimpijski TdF rozpocznie się wcześniej niż zwykle, bo już 27 czerwca. Po pokonaniu 21 etapów, 19 lipca kolarze zakończą zmagania na Polach Elizejskich w Paryżu.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie