Liga Mistrzów FIBA: Polski Cukier Toruń - FILOU Oostende. Relacja i wynik na żywo

Polski Cukier Toruń zagra z FILOU Oostende w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów FIBA. Polska drużyna nie ma już szans na awans do play-off, belgijska na pewno zagra w kolejnej fazie, ale walczy jeszcze o poprawienie pozycji w tabeli. W Ostendzie torunianie przegrali po dwóch dogrywkach 103:105, więc tym bardziej liczą na rewanż przed własną publicznością. Relacja i wynik na żywo meczu Polski Cukier Toruń - FILOU Oostende na Polastsport.pl od godziny 20:00.

Dla toruńskiej ekipy, która debiutuje w Lidze Mistrzów FIBA, środowy mecz będzie miał znaczenie tylko prestiżowe. "Twarde Pierniki" wygrały zaledwie dwa z trzynastu meczów i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy A. Rywale są na czwartej pozycji, by awansować na trzecią, muszą w Toruniu zwyciężyć. Porażka im nie zaszkodzi, awans mają już "w kieszeni".

Mówić nieco przekornie, kibice Polskiego Cukru mogą odetchnąć z ulgą. Przygoda ich drużyny w europejskich pucharach dobiega końca i koszykarze trenera Sebastiana Machowskiego będą mogli skupić się na rozgrywkach Energa Basket Ligi, w której ostatnio dopadł ich mały kryzys. Łączenie krajowych rozgrywek z Ligą Mistrzów powodowało, że gracze Polskiego Cukru nie mieli chwili wytchnienia, przypłacali to także kontuzjami.

Pożegnanie z pucharami może być okazałe, bo FILOU Oostende jest drużyną do ogrania. Pokazał to już pierwszy mecz. W Belgii wicemistrzowie Polski byli bardzo blisko zwycięstwa, jednak nie wyszła im końcówka spotkania. Rywale odrobili straty, doprowadzili do dogrywki, w której okazali się minimalnie lepsi. Czas na rewanż - zapowiadają torunianie.

Relacja i wynik na żywo meczu Polski Cukier Toruń - FILOU Oostende na Polastsport.pl od godziny 20:00.