MŚ w saneczkarstwie: Polacy w najmocniejszym składzie w Soczi

W najmocniejszym, pięcioosobowym składzie wystąpią polscy saneczkarze w mistrzostwach świata na olimpijskim torze w Soczi - poinformował trener reprezentacji Marek Skowroński. Zawody odbędą się w dniach 15-16 lutego.

- Zobaczymy jaka będzie pogoda w Soczi. W tym sezonie jest sporo loterii, jeśli chodzi o warunki - stwierdził polski szkoleniowiec.

W mistrzostwach globu wystartują: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Kacper Tarnawski oraz dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Niedawno ten duet zajął szóste miejsce w mistrzostwach Europy w norweskim Lillehammer. - Będziemy rywalizowali o punktowane miejsca. Z pewnością między innymi Wojtek Chmielewski i Kuba Kowalewski są w stanie uplasować się w ósemce i spróbują o to powalczyć - dodał Skowroński.

Biało-Czerwoni i inne ekipy narodowe mieli rozpocząć trening we wtorek, ale kłopoty transportowe sprawiły, że wszystko się opóźniło. - Z dużym opóźnieniem przylecieliśmy w poniedziałek z Frankfurtu do Soczi, a treningi zaczęliśmy w środę. Łącznie nasi zawodnicy będą mieli od 18 do 29 ślizgów - przyznał trener.

Kilka dni temu w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie, sztafeta w składzie: Domaradzka, Sochowicz, Chmielewski/ Kowalewski uplasowała się na szóstej pozycji.