PlusLiga: Siatkarze ZAKSY wygrali w Suwałkach

W zaległym meczu 14. kolejki PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Pierwszy set był bardzo wyrównany i zakończył się rywalizacją na przewagi, ale dwa kolejne przebiegały już pod dyktando mistrzów Polski.

Premierowa partia miała bardzo wyrównany przebieg. Co prawda w środkowej części gospodarze odskoczyli na trzy oczka po dobrej zagrywce Bartłomieja Bołądzia (13:10), ale nie byli w stanie długo utrzymać tej przewagi. Od stanu 15:15 oglądaliśmy walkę punkt za punkt, w której siatkarze z Suwałk nie byli w stanie wykorzystać swoich szans w kontrataku. Po ataku Aleksandra Śliwki goście pierwsi mieli piłkę setową (23:24), ale skuteczna odpowiedź Nicolasa Szerszenia rozpoczęła długą rywalizację na przewagi. Zwieńczyły ją dwa błędy gospodarzy: najpierw zagrywkę zepsuł Cezary Sapiński, a po chwili suwalczanie zupełnie pogubili się po zagrywce Śliwki (31:33).

Fatalne nieporozumienie, które zwieńczyło seta, negatywnie wpłynęło na postawę gospodarzy na początku kolejnej odsłony. Zdecydowanie lepiej rozpoczęli ją kędzierzynianie (1:5, 2:8, 3:11). Ta przewaga procentowała w dalszej, już bardziej wyrównanej części seta. ZAKSA kontrolowała sytuację, pewnie zmierzając po wygraną. Gdy Josua Tuaniga zaserwował w siatkę, goście mieli piłkę setową. Po chwili Łukasz Wiśniewski zamknął tę część meczu skutecznym atakiem (18:25).

Trzecią partię gospodarze rozpoczęli od dwóch wygranych akcji, by przegrać kolejne cztery (2:4). W dalszej części seta skuteczni w ofensywie goście powiększali przewagę, a suwalczanie nie byli już w stanie odwrócić losów tej rozgrywki. W końcówce kędzierzynianie mieli pięć oczek zaliczki (14:19, 16:21) i sytuację pod kontrolą. Autowy atak Szerszenia przyniósł przyjezdnym piłkę meczową (18:24), a w ostatniej akcji tej konfrontacji Filip Grygiel obił blok rywali (19:25).

Najwięcej punktów: Nicolas Szerszeń (14), Bartłomiej Bołądź (12) – MKS Ślepsk Malow; Aleksander Śliwka (16), Arpad Baroti (14), Kamil Semeniuk (13), Łukasz Wiśniewski (12) – Grupa Azoty ZAKSA. MVP: Aleksander Śliwka.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (31:33, 18:25, 19:25)

MKS Ślepsk Malow: Kevin Klinkenberg, Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Bołądź, Cezary Sapiński, Andreas Takvam, Joshua Tuaniga – Paweł Filipowicz (libero) oraz Adrian Stańczak (libero), Patryk Szwaradzki, Kacper Gonciarz, Łukasz Rudzewicz, Jakub Rohnka. Trener: Andrzej Kowal.
Grupa Azoty ZAKSA: Łukasz Wiśniewski, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Arpad Baroti, Krzysztof Rejno, Benjamin Toniutti – Paweł Zatorski (libero) oraz David Smith, Przemysław Stępień, Filip Grygiel. Trener: Nikola Grbić.