Wisła ma nowego bramkarza. Ostatnio grał w Japonii

Piłka nożna
Wisła ma nowego bramkarza. Ostatnio grał w Japonii
fot. twitter.com/WislaPlockSA

Krzysztof Kamiński, który od pięciu lat występował w japońskim Jubilo Iwata, został nowym bramkarzem Wisły Płock. 29-letni bramkarz podpisał dwuipółletnią umowę z opcją przedłużenia.

Krzysztof Kamiński został nowym zawodnikiem Wisły Płock. 29-letni bramkarz podpisał dwuipółletnią umowę, obowiązującą do czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia.

 

Wychowanek KS Łomianki w Japonii grał od 2015 roku, gdy trafił do klubu Jubilo Iwata. Tam był podstawowym bramkarzem przez pięć lat, rozgrywając w J1 League i J2 League ponad 150 meczów (ponad 100 w najwyższej klasie rozgrywkowej). Przed wyjazdem do Azji był zawodnikiem Ruchu Chorzów, w barwach którego 35-krotnie zagrał w PKO BP Ekstraklasie. W przeszłości reprezentował już barwy Wisły. W sezonach 2010/11 i 2011/12 zagrał w barwach Nafciarzy łącznie sześćdziesiąt razy. Reprezentował także Pogoń Siedlce czy Narew Ostrołęka.

 

Portal Transfermarkt.de wycenia Kamińskiego na 700 tys. euro.

 

W bramce Wisły, która zajmuje ósme miejsce w PKO BP Ekstraklasie, Kamiński będzie rywalizował z Thomasem Dahne i Jakubem Wrąblem.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie