As GKS! Szymura poturbował Jurajskich Rycerzy zagrywką (WIDEO)

Siatkówka

Siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie ulegli w ligowym meczu GKS Katowice 0:3. Jednym z bohaterów tej konfrontacji był z pewnością przyjmujący katowickiej drużyny Rafał Szymura, który w trzecim secie imponował w polu zagrywki.

Siatkarze trenera Dariusza Daszkiewicza zagrali w Zawierciu bardzo dobre spotkanie i nie dali dojść do głosu pogrążonej w kryzysie ekipie Aluron Virtu CMC. Świetne zawody rozegrali choćby Kamil Kwasowski czy Miłosz Zniszczoł, ale statuetka dla najlepszego gracza (MVP) meczu była tylko jedna i dostał ją Rafał Szymura.

 

Komisarza, który przydzielił tę nagrodę, ujęły być może kapitalne serie przyjmującego w polu zagrywki w trzecim secie tego starcia, które właściwie przesądziły o zwycięstwie GKS. Pierwsza od 8:6 do 8:13, a druga – od 16:19 do 16:22. Szymurze naliczono 4 asy, ale w kilku innych przypadkach rywale mieli spore problemy z wyprowadzeniem piłki. Były to zagrywki różnorodne, począwszy od skrótów, pokazujących świetną technikę przyjmującego GKS, aż po uderzenia przed końcową linię.

 

Warto dodać, że Szymura prezentował się dobrze nie tylko w elemencie zagrywki. W przyjęciu 76% pozytywnego i 19% perfekcyjnego. W ataku skończył 8/17 piłek (47%), to on zdobył dla katowiczan dwa ostatnie punkty w tym meczu.

 

Efektowne zagrywki Szymury w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze